Kaasomandis maa ost

Ostame kaasomandis metsamaad, põllumaad ja talusid koos maaga

Kaasomandi ost. Ostame kaasomandis põllumaad, metsamaad, talusid ja maamajasid koos maaga.
Soovid müüa mõttelist osa kaasomandis metsast või maast?
Kinnisvara ostes – võtame kogu asjaajamise enda kanda! Aitame kaasomanikke mõtteliste osade müügisoovi korral või ostame kogu kaasomandis oleva vara korraga.

Mis on kaasomand?

Kaasomandiga on tegemist, kui ühel kinnisasjal (näiteks metsamaa, põllumaa) on mitu omanikku. Kõige sagedamini tekib kaasomand, kui vanemad pärandavad kinnisvara lastele selliselt, et kõigile jääb mõtteline osa. Samuti tekib kaasomand siis, kui ühe kinnistu ostavad mitu isikut koos.

Kaasomand võib tekitada probleeme, kui üks kaasomanikest soovib oma mõttelist osa müüa, kuid teised kaasomanikud seda teha ei soovi. Kaasomanikel on küll õigus igal ajal nõuda kaasomandi lõpetamist, kuid teiste kaasomanikega kokkuleppe mittesaavutamisel tuleb selleks pöörduda kohtusse.

Kasutame tehingute eest tasumiseks notari deposiitarvet, mis garanteerib müüjale kogu müügisumma saamise koheselt.

kaasomandis põllumaa ost

Kõige tavalisemad konfliktid kaasomandi müügi puhul tekivadki õdede-vendade või muude sugulaste vahel, kellest näiteks üks soovib oma mõttelist osa varast müüa, kuid teised ei ole müügist huvitatud.

Kui soovite müüa kaasomandis olevat vara tervikuna või ainult mõttelist osa kaasomandist, pakkuge seda meile! Meil on enam kui 25-aastane kogemus maa ostu-ja müügitehingutes ning saame oma kogemuste abil teid tülikatest vaidlustest säästa.

Kaasomandis põllumaa ost

Olete põllumaa, haritava maa, rohumaa või karjamaa üks kaasomanikest? Ostame teie osa kaasomandist! Kui põllumaa majandamine või väljarentimine on kaasomandi tõttu teie jaoks raskendatud, omandame teie osa kaasomandist ja võtame kogu edasise asjaajamise enda kanda.

Mured kaasomandis oleva põllumaaga tekivad tavaliselt siis, kui soovite oma mõttelise osa näiteks välja rentida. Kuna kaasomandi puhul ei ole fikseeritud, milline mõtteline osa just teile kuulub, ei ole teil seda võimalik teha, kui teise omaniku või teiste omanikega ei ole sellekohast kokkulepet saavutatud. Kui sellises olukorras rendib üks kaasomanikest põllumaa või selle osa välja, siis võtab ta tavaliselt kogu renditulu endale, kuid maamaksu peavad tasuma kõik kaasomanikud vastavalt oma mõttelise osa suurusele

Veel keerulisemaks teeb kaasomandis oleva põllumaa müümise, kui maa on koormatud kehtiva rendilepinguga. Kui soovite sellises olukorras enda kaasomandiosa müüa ja teised kaasomanikud ei saa või ei soovi teie mõttelist osa ära osta, on teil harilikult ostja leidmine raskendatud.

Olenemata olukorrast, koormatistest või kaasomanikest oleme valmis ostma teie mõttelise osa kaasomandis olevast põllumaast. Võtke meiega ühendust ja küsige pakkumist!

Kaasomandiosa ost

Kaasomandis metsamaa ostmine

Soovite teostada hooldusraiet metsas, kus olete üks kaasomanikest? Aga teised kaasomanikud ei ole sellega nõus? See on üks enamlevinumaid olukordi, mis tekitab kaasomandis metsamaa omamisel meelehärmi.

Kaasomandis metsamaa majandamine saab toimuda vaid kõigi kaasomanike nõusolekul. Juhul kui kasvõi üks mitmest kaasomanikust ei ole sellega nõus, võib juhtuda, et raieküps mets jääb raiumata ja hakkab ajas väärtust kaotama.

Samuti võivad kaasomanike vaheliste lahkhelide tõttu metsa majandamisel jääda tegemata hooldustööd, mida on vaja tugeva ja elujõulise metsa kasvatamiseks.

Ostame kaasomandis metsamaa olenemata kaasomanike arvust või olukorra keerukusest – omandame teie kaasomandiosa ja tegeleme kogu asjaajamisega ise. Võtke meiega ühendust!

Kaasomandis talude ja maamajade ost

Kaasomandis talude ja maamajade müük on veelgi keerulisem kui kaasomandis maade müük, sest kinnistul asuvaid hooneid võrdväärseteks osadeks jagada on väga raske. 

Tihtipeale on kaasomandis olev talu või maamaja ka vähemalt ühe kaasomaniku elukohaks. Juhul, kui tema ei soovi või ei saa teie mõttelist osa ära osta, olete keerulises olukorras. 

Juhul kui teil teiste kaasomanikega omal jõul kokkulepet saavutada ei ole võimalik, oleme valmis ostma teie osa kaasomandist! Edasine asjaajamine jääb siis juba meie korraldada.

Kaasomandis maa võõrandamine

Soovid müüa ja võõrandada kaasomandis olevat maad?

Ostame erinevat kaasomandis olevat maad olenemata tüübist või kasutusotstarbest:

 • Kaasomandis põllumaa ja haritava maa ost
 • Ostame kaasomandis olevat metsamaad
 • Ostame kaasomandis põllumaa koos metsamaaga
 • Kaasomandis talumaa ja suvekodu ost
 • Ostame kaasomandis maad looduskaitseliste piirangutega aladel
 • Hüpoteegiga koormatud kaasomandis maa ostmine
 • Ostame kaasomandis rohumaad ja karjamaad

Ostame kaasomandis maad kõikjal Eestis!

 • Kaasomandis maa ost Rapla maakonnas
 • Ostame kaasomandis maad Viljandi maakonnas
 • Kaasomandis metsa ja maa ostmine Lääne-Viru maakonnas
 • Ostame kaasomandis maad Pärnu maakonnas
 • Kaasomandis kinnisasjade omandamine Ida-Viru maakonnas
 • Kaasomandis talude, metsa ja maa ost Lääne maakonnas
 • Ostame kaasomandis maad Põlva maakonnas
 • Kaasomandis maa ost Valga maakonnas
 • Kaasomandis kinnistute ost Järva maakonnas
 • Ostame kaasomandis põllumaad ja metsamaad Jõgeva maakonnas
 • Ostame kaasomandis maad Hiiu maakonnas
 • Kaasomandi ost Saare maakonnas
 • Kaasomandis maade võõrandamine Võru maakonnas
 • Ostame kaasomandis maad Tartu maakonnas
 • Kaasomandis põllumaa, metsamaa ja kinnistute ost Harju maakonnas
Kaasomandis metsamaa ost

Küsimused kaasomandi müügil

Mis on kaasomaniku ostueesõigus?

Võlaõigusseadus sätestab, et kaasomandiosa võõrandamisel tekib teistel kaasomanikel ostueesõigus. See tähendab, et 2 kuu jooksul pärast tehingust teadasaamisest võivad kaasomanikud teie kaasomandiosa ise osta samadel tingimusel, mille alusel toimus kaasomandiosa müük kolmandale osapoolele.

Mida teha siis, kui üks omanikest ei ela Eestis?

Saame aidata ka juhul, kui kaasomandi müügi puhul ei saa üks omanikest ise füüsiliselt Eestisse notari juurde kohale tulla ning tal puudub ka võimalus kaugtõestuse teel tehingus osalemiseks. Võta meiega ühendust, et saaksime välja pakkuda parima lahenduse.

Mis on kaasomandi notariaalne kasutuskord ja miks see on oluline?

Notariaalne kasutuskord sätestab kaasomandi kasutamise viisi. Kui soovid soetada eluaset, siis pank ei finantseeri kasutuskorra puudumisel ostutehingut. Samuti on kasutuskord oluline, kui soovid kaasomandile midagi ehitada. Näiteks aiapaviljoni ehituse puhul tähendab see, et kasutuskorra puudumisel võivad kõik kaasomanikud seda kasutada vastavalt oma osa suurusele.

Millised kulud võivad tekkida kaasomandi müügil?

Kaasomandi jagamine võib endaga kaasa tuua ettenägematuid kulusid (sh. kohtukulud). Seetõttu tasub arvestada, et kaasomandi mõttelise osa müümisel ei saa müüja üldjuhul oma osa eest kõrgeimat võimalikku hinda.

Mis juhtub siis, kui kinnisvara läheb sundmüüki?

Juhul, kui kaasomanikud ei suuda kaasomandit reaalosadeks jagada, võib kohus võtta vastu otsuse võõrandada kinnistu avalikul enampakkumisel ning jaotada raha kaasomanike vahel vastavalt mõttelise osa suurusele. See tähendab, et kinnisasja omanikuks ei saa soovitud ostja ega ka ükski kaasomanikest vaid hoopis enampakkumise võitja.

Kas ühisomand ja kaasomand on sama asi?

Lühidalt vastates – ei ole. Ühisomand on vara, mis tekib abielu kestel või pärimise teel. Kui metsamaa on ühisomandis, ei ole ühisomanikel eraldi võimalik endale kuuluvat ühisomandiosa kolmandale osapoolele võõrandada. Ühisomandis oleva metsamaa peavad omanikud kas eelnevalt omavahel jagama või võõrandama selle koos ja tervikuna, st – jõudma kokkuleppele kogu metsamaa müügis ning siis jagama omavahel müügist saadud tulu.

Kaasomandis maa ost

Müü kaasomandis metsamaa, põllumaa ja talumaa muretult

Soovid vältida kaasomandi müügiga seotud närvikulu, vaidlusi ja tülisid? Võõranda oma osa kaasomandist meile – võtame kogu tehinguga seotud asjaajamise enda kanda. 

Meil on enam kui 25 aastat kogemust tehingutes metsa ja maaga. Samuti on meil pikaajalised usaldusväärsed koostööpartnerid, kelle abiga saame korraldada kõik vajalikud toimingud.

Saada meile info kinnistu kohta, katastritunnus ja hetkeolukorra kirjeldus – tutvume infoga ja vastame kiiresti! 

Ootame pakkumisi ka kaasomandis olevale maale tervikuna, juhul kui olete jõudnud teiste kaasomanikega kokkuleppele ning soovite ühiselt kogu metsamaad või põllumaad müüa. 

  Võta ühendust!

  Rästa 18-2 (1. korrus)
  13417, Tallinn, Eesti

  OÜ ESTEST PR
  Reg.nr.10256249
  EE100251623

   Täname saadetud päringu eest!

   Palun jätke oma hinnasoov, et saaksime Teile teha pakkumise kiiresti ja mugavalt.

   Soovin saada est-land.ee uudiskirja

   Lubame, et me ei levita meile usaldatud kontakte!
   Täname sõnumi eest. See saadeti teele.

   Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_contains() in /data01/virt5809/domeenid/www.est-land.ee/htdocs/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php:373 Stack trace: #0 /data01/virt5809/domeenid/www.est-land.ee/htdocs/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php(358): Smush\Core\Parser\Parser->sanitize_value('property') #1 /data01/virt5809/domeenid/www.est-land.ee/htdocs/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php(157): Smush\Core\Parser\Parser->is_safe('property') #2 /data01/virt5809/domeenid/www.est-land.ee/htdocs/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php(120): Smush\Core\Parser\Parser->get_element_attributes('<meta property=...', 'https://est-lan...') #3 /data01/virt5809/domeenid/www.est-land.ee/htdocs/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-page-parser.php(35): Smush\Core\Parser\Parser->get_elements_with_image_attributes('<!DOCTYPE html>...', 'https://est-lan...') #4 /data01/virt5809/domeenid/www.est-land.ee/htdocs in /data01/virt5809/domeenid/www.est-land.ee/htdocs/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-parser.php on line 373